Arjun Suresh (talk | contribs) |
Arjun Suresh (talk | contribs) |
||
| Line 114: | Line 114: | ||
| 4 | | 4 | ||
| 4 | | 4 | ||
| − | | http://gateoverflow.in/8186/gate2015-1_1-2 4] | + | |[http://gateoverflow.in/8186/gate2015-1_1-2 4] |
|- | |- | ||
| 13 | | 13 | ||
| Line 304: | Line 304: | ||
| c | | c | ||
| c | | c | ||
| − | | c | + | |[http://gateoverflow.in/8356/gate2015-1_50 c] |
|- | |- | ||
| 51 | | 51 | ||
| b | | b | ||
| d | | d | ||
| − | | b | + | |[http://gateoverflow.in/8357/gate2015-1_51 b] |
|- | |- | ||
| 52 | | 52 | ||
| 1 | | 1 | ||
| 0 | | 0 | ||
| − | | 1 | + | |[http://gateoverflow.in/8362/gate2015-1_52 1] |
|- | |- | ||
| 53 | | 53 | ||
| 320 | | 320 | ||
| - | | - | ||
| − | | 320 | + | |[http://gateoverflow.in/8363/gate2015-1_53 320] |
|- | |- | ||
| 54 | | 54 | ||
| 24 | | 24 | ||
| 24 | | 24 | ||
| − | | 24 | + | |[http://gateoverflow.in/8364/gate2015-1_54 24] |
|- | |- | ||
| 55 | | 55 | ||
| 2 | | 2 | ||
| 3 | | 3 | ||
| − | | 8 | + | |[http://gateoverflow.in/8365/gate2015-1_55 8] |
|} | |} | ||
| Qn. No. | Made Easy | ACE | GATECSE |
|---|---|---|---|
| GA1 | a | a | a |
| GA2 | c | c | c |
| GA3 | a | a | a |
| GA4 | a | a | a |
| GA5 | d | b | b |
| GA6 | c | c | c |
| GA7 | c | c | c |
| GA8 | a | a | a |
| GA9 | 32 | 32 | 32 |
| GA10 | d | d | d |
| 1 | d | d | c |
| 2 | b | b | b |
| 3 | d | d | d |
| 4 | c | c | c |
| 5 | a | a | a |
| 6 | c | c | c |
| 7 | d | d | d |
| 8 | a | a | a |
| 9 | 3 | 3 | 3 |
| 10 | a | a | a |
| 11 | -5 | -5 | -5 |
| 12 | 4 | 4 | 4 |
| 13 | c | b | c |
| 14 | c | c | c |
| 15 | c | c | c |
| 16 | c | c | c |
| 17 | d | d | a |
| 18 | 5 | 5 | 5 |
| 19 | b | a | b |
| 20 | d | d | d |
| 21 | c | c | c |
| 22 | b | b | b |
| 23 | b | b | b |
| 24 | a | a | c |
| 25 | a | a | a |
| 26 | 0.99 | 0.99 | 0.99 |
| 27 | 2 | 2 | 2 |
| 28 | a | a | a |
| 29 | 0.462 | 0.462 | 0.4404 |
| 30 | 10 | 10 | 10 |
| 31 | d | d | d |
| 32 | b | b | b |
| 33 | b | b | b |
| 34 | d | a | d |
| 35 | c | a | a |
| 36 | d | d | d |
| 37 | a | a | a |
| 38 | 3.2 | 3.2 | 4 |
| 39 | b | b | b |
| 40 | a | a | a |
| 41 | 4 | 4 | - |
| 42 | 5 | 5 | 5 |
| 43 | 69 | 69 | 69 |
| 44 | -1 | -1 | -1 |
| 45 | d | d | d |
| 46 | 12 | 13 | 12 |
| 47 | a | a | a |
| 48 | 14020 | 14020 | - |
| 49 | a | a | a |
| 50 | c | c | c |
| 51 | b | d | b |
| 52 | 1 | 0 | 1 |
| 53 | 320 | - | 320 |
| 54 | 24 | 24 | 24 |
| 55 | 2 | 3 | 8 |
| Qn. No. | Made Easy | ACE | GATECSE |
|---|---|---|---|
| GA1 | a | a | a |
| GA2 | c | c | c |
| GA3 | a | a | a |
| GA4 | a | a | a |
| GA5 | d | b | b |
| GA6 | c | c | c |
| GA7 | c | c | c |
| GA8 | a | a | a |
| GA9 | 32 | 32 | 32 |
| GA10 | d | d | d |
| 1 | d | d | c |
| 2 | b | b | b |
| 3 | d | d | d |
| 4 | c | c | c |
| 5 | a | a | a |
| 6 | c | c | c |
| 7 | d | d | d |
| 8 | a | a | a |
| 9 | 3 | 3 | 3 |
| 10 | a | a | a |
| 11 | -5 | -5 | -5 |
| 12 | 4 | 4 | 4 |
| 13 | c | b | c |
| 14 | c | c | c |
| 15 | c | c | c |
| 16 | c | c | c |
| 17 | d | d | a |
| 18 | 5 | 5 | 5 |
| 19 | b | a | b |
| 20 | d | d | d |
| 21 | c | c | c |
| 22 | b | b | b |
| 23 | b | b | b |
| 24 | a | a | c |
| 25 | a | a | a |
| 26 | 0.99 | 0.99 | 0.99 |
| 27 | 2 | 2 | 2 |
| 28 | a | a | a |
| 29 | 0.462 | 0.462 | 0.4404 |
| 30 | 10 | 10 | 10 |
| 31 | d | d | d |
| 32 | b | b | b |
| 33 | b | b | b |
| 34 | d | a | d |
| 35 | c | a | a |
| 36 | d | d | d |
| 37 | a | a | a |
| 38 | 3.2 | 3.2 | 4 |
| 39 | b | b | b |
| 40 | a | a | a |
| 41 | 4 | 4 | - |
| 42 | 5 | 5 | 5 |
| 43 | 69 | 69 | 69 |
| 44 | -1 | -1 | -1 |
| 45 | d | d | d |
| 46 | 12 | 13 | 12 |
| 47 | a | a | a |
| 48 | 14020 | 14020 | - |
| 49 | a | a | a |
| 50 | c | c | c |
| 51 | b | d | b |
| 52 | 1 | 0 | 1 |
| 53 | 320 | - | 320 |
| 54 | 24 | 24 | 24 |
| 55 | 2 | 3 | 8 |